Połączyła nas chęć niesienia pomocy

Wzorem największych pediatrycznych szpitali na świecie, posiadających dedykowane fundacje, także i przy Szpitalu Pediatrycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego powstała specjalna jednostka. Od 2016 roku działa Fundacja Szpitala Pediatrycznego WUM, która wspomaga lekarzy i pozostały personel tej placówki w walce o zdrowie i życie jej najmłodszych pacjentów.
Fundacja zajmuje się promowaniem rozwoju nowoczesnych form leczenia schorzeń pediatrycznych i poszukiwaniem oraz wprowadzaniem nowych form profilaktyki. Status szpitala klinicznego prestiżowej polskiej uczelni medycznej daje gwarancję,
że udzielone wsparcie zostanie wdrożone wśród nowych pokoleń lekarzy i będzie kontynuowane w całej ich praktyce lekarskiej,
z pożytkiem dla nas wszystkich.

W każdym z nas jest ziarno dobra, którym może się

Doposażamy też oddziały w potrzebny sprzęt, a wszystko to dzięki ogromnemu sercu wielu donatorów, także indywidualnych. Wielkie wzruszenie wywołują w nas za każdym razem osoby, które z własnej inicjatywy organizują prywatne zbiórki na potrzeby szpitala. W ten sposób m.in. zostały przekazane monitory oddechu dla niemowląt przebywających na oddziale transplantologii. Wsparło nas także wiele firm, jak np. Meblik, dzięki któremu możliwe było otwarcie pokoi „dla rodzica
i dziecka” w różnych punktach szpitala. Z kolei dzięki wsparciu PZU S.A. szpital zyskał bezkontaktowe iluminatory naczyniowe zwane skanerami żył. Te urządzenia umożliwiają zlokalizowanie żył powierzchniowych dzięki czemu dzieci doświadczają na oddziałach szpitalnych mniej kłucia i tym samym niepotrzebnego bólu.
Dbająca o audio-jakość życia firma Starkey Laboratories Poland kompleksowo wyposażyła sale do diagnozy wad słuchu u maluszków leczonych w naszym szpitalu, dzięki czemu możemy pomóc już najmłodszym pacjentom.
Staramy się też rozświetlać codzienną szpitalną rzeczywistość i we współpracy ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 287 z Warszawy oraz wolontariuszami współorganizujemy koncerty, spotkania pokazy filmowe. Dzięki pomysłowi wspaniałych pracowników BNP Paribas, na jeden dzień, w Dniu Dziecka, szpital przemienił się w wielkie kino, w którym emitowane były filmy dla podopiecznych szpitala i ich rodzin. Oprócz projekcji na sali kinowej odbyły się indywidualne projekcje dla tych dzieci, które nie mogły opuścić swoich łóżek.

Pomagamy pacjentom edukując lekarzy

Fundacja w ciągu 2 lat istnienia umożliwiła przeprowadzenie wielu cennych naukowo wyjazdów szkoleniowych dla szpitalnych lekarzy. Ale także współpracowała z lekarzami innych szpitali, by pomóc w realizacji specjalistycznych operacji u naszych pacjentów.
Np. na zaproszenie Fundacji w grudniu 2017 roku przyjechał do szpitala jeden z najbardziej doświadczonych elektrofizjologów dziecięcych w Europie, dr Roman Gebauer z Herzzentrum Leipzig w Lipsku by wraz z naszymi lekarzami z oddziału kardiologii przeprowadzić innowacyjny zabieg ablacji, który uratował życie maleńkiej Darii.